Výroba šperku je možná první nasměrování  lidského intelektu a energie mimo lov a sběr.

Každý šperkař aspoň trochu vnímá, že je pokračováním nedohledné linie s podobnou motivací a cílem.

Tisíce let řeší tvůrci šperků velmi podobná úskalí.

Proto je dobré  seznámit se s osvědčenými  postupy výroby šperku a na základě znalostí prověřených technik pak navrhovat svůj design.

Cílem školy šperku je vyzkoušet si základní stříbrnicko-zlatnické postupy, názorně se seznámit s technikami výroby kvalitního a odolného šperků.

Ukážeme si způsoby zpracování kovů, tvarování, broušení, různé povrchové úpravy. Naučíme se zasazovat drahé kameny a osvojíme si řadu dalších základních šperkařských dovedností.

Některé postupy se od doby bronzové prakticky nezměnily a zrovna tak můžeme využívat nejnovější kosmické materiály a technologie.

Pro ty co si už osvojili zacházení se šperkařským nářadím je tu otevřená  dílna, kde můžete realizovat svoje  nápady, zkoušet další technologické postupy, ale především využít zázemí vybavené šperkařské základny.

Dnes jsou také  ve šperkařské dílně jsou běžnou realitou 3D technologie . Umožňují za rozumných nákladů  nová velmi originální  řešení, kterých ruční montáží šperku vlastně nelze dosáhnout. Proto najdete v  programu školy šperku také 3D workshop zaměřený na základy prostorového modelování, přípravu dat pro 3Dtisk a obsluhu tiskaren.